VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) speciālisti, turpinot iedzīvotāju izglītošanu par gaisa kvalitāti, apkopojuši par šo tēmu populārākos mītus un sagatavojuši to atspēkojumus.
Mūsdienās ļoti aktuāla tēma ir gaisa kvalitāte un tās radītās problēmas. Speciālistiem tā ir vispārzināma informācija, bet sabiedrībai atrast patiesu un precīzu informāciju un to pareizi interpretēt var būt sarežģīti.
Ņemot šo vērā, LVĢMC šī gada sākumā izstrādāja septiņas infografikas par gaisa piesārņojuma avotiem, vietējā piesārņojuma ietekmējošajiem faktoriem, valsts monitoringa tīklu un gaisa kvalitātes indeksiem. Turpinot sabiedrības izglītošanu, LVĢMC speciālisti apkopojuši populārākos mītus par gaisa kvalitāti un sagatavojuši to atspēkojumu.
Sabiedrībā biežāk sastopamie mīti par gaisa kvalitāti:
Gaisa kvalitātes problēma aktuāla tikai lielpilsētās!
Galvenais gaisa piesārņojuma avots – autotransports!
Piesārņojumu rada tikai cilvēka aktivitāte!
Ziemā ir sliktāka gaisa kvalitāte!
Gaisa kvalitāti var uzlabot, rūpniecību un enerģijas ražošanu pārnesot ārpus pilsētām!
Gaisa kvalitāte katru gadu kļūst arvien sliktāka!
Nokrišņi nav saistīti ar gaisa kvalitāti!
Iveta Indriksone, LVĢMC Monitoringa daļas vadītāja:
“Analizējot publiskajā telpā pieejamo informāciju un to, kā tā tiek interpretēta, turpinājām jau iesākto darbu pie sabiedrības izglītošanas gaisa kvalitātes jautājumos. Lai uzlabotu gaisa kvalitāti Latvijā, nepietiek vien ar lēmumiem un likumiskiem regulējumiem valsts līmenī.
Gaisa kvalitātes uzlabošanā ir jāiesaistās katram Latvijas iedzīvotājam. Lai to darītu, vispirms mums visiem ir jāizprot šī sarežģītā un plašā tēma.”
Gaisa kvalitātes mītu apkopojums pieejamas LVĢMC mājaslapā, kā arī tiks publicētas uzņēmuma sociālo tīklu kontos.
Par LVĢMC
LVĢMC apkopo un apstrādā vides informāciju, veic vides monitoringu un informē sabiedrību par vides stāvokli, nodrošina zemes dzīļu fonda ģeoloģisko pārraudzību un zemes dzīļu racionālu izmantošanu, kā arī īsteno valsts politiku ģeoloģijas, meteoroloģijas, klimatoloģijas, gaisa kvalitātes un pārrobežu gaisa piesārņojuma ietekmes jomā.